Poszukując producenta fotoksiążkek dla moich klientów postanowiłem sprawdzić ofertę firmy SaalDigital. Czytając wiele recenzji oraz opinii o produktach tej firmy zdecydowałem się na wykonanie pokazowej fotoksiążki. Firma SaalDigital prowadzi akcję promującą swoje produkty poprzez dawanie kodu promocyjnego o wartości 200 zł na wykonanie pokazowej fotoksiążki w zamian za recenzję otrzymanego produktu. Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić się wypełniając odpowiedni formularz na stronie producenta. Po weryfikacji mojego zgłoszenia otrzymałem zgodę oraz kod promocyjny o wartości 200 zł na zamówienie fotoksiążki.

Do projektowania fotoksiążki użyłem oprogramowania Saal Design które pobrałem ze strony producenta. Aplikacja posiada bardzo prosty oraz przyjazny interfejs który nie powinien sprawić kłopotu nikomu.

Zdecydowałem się na pozycję Fotoksiążka XG (ekstra gruba) o wymiarze 28×19 cm. Jako okładkę wybrałem eko skórę w kolorze koniak bez watowania. Watowanie polega na wypełnieniu okładki dodatkowym materiałem który powoduje, że okładka jest grubsza oraz staje się trochę miękka.

Przy projektowaniu mamy do wyboru dodatkowo rodzaj powierzchni wewnętrznych stron, matowy lub błyszczący. W moim przypadku jest to matowy.

Mamy także opcję usunięcia kodu kreskowego, z której skorzystałem oraz możliwość wyboru opakowania prezentowego. Usunięcie kodu to dodatkowy koszt w wysokości 25 zł, natomiast opakowanie prezentowe to koszt 100 zł.

Projektując fotoksiążkę możemy skorzystać z układów zdjęć już zdefiniowanych w aplikacji które możemy na bieżąco edytować.

Zamówienie składamy bezpośrednio z aplikacji. Na końcu procesu gotowy projekt jest automatycznie wysyłany do producenta w celu wykonania Naszego dzieła.

Po ok 2 tygodniach oczekiwania otrzymałem gotowy produkt.

Fotoksiążka była zapakowana w foliowy, a następnie piankowy worek. Całość była zapakowana w twardą tekturową kopertę. Dla mnie sposób zapakowania nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Po przebiciu się przez wszystkie warstwy ochronne dostałem się do fotoksiążki. Produkt od razu sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Eko skóra znajdująca się na okładce jest bardzo dobrej jakości.

Na okładce możemy zaprojektować napis jaki ma się znajdować. Możemy go umieścić praktycznie w dowolnym miejscu na okładce. Tutaj do wyboru mamy rodzaj, wielkość oraz kolor czcionki. Napis bardzo ładnie integruje się z materiałem z którego wykonana jest okładka.

Łączenie stron jest bardzo dobrze wykonane. Nawet gdy na łączeniu znajduje się zdjęcie nie przeszkadza to w żadnym wypadku. Czas pokaże jak taka fotografia znajdująca się na łączeniu będzie wyglądała.

Jeśli chodzi o odwzorowanie barw na fotografiach to muszę przyznać, że nie widzę żadnej różnicy między skalibrowanym monitorem a wydrukiem. Pobierając profil ICC ze strony producenta, mogłem zobaczyć już podczas przygotowywania materiału jak te wydruki będą wyglądały. Jestem miło zaskoczony kwestią kolorów oraz jakości samych wydruków fotografii.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z jakości produktu. Przekonałem się do firmy SaalDigital jako do producenta fotoksiążek, dlatego mogę ze spokojem zamawiać produkt bezpośrednio w ręce mojego klienta i nie martwić się, że fotoksiążka będzie słabej jakości. Jedynym minusem jaki mnie spotkał to czas oczekiwania na produkt, ale jak otrzymałem odpowiedź ze support’u opóźnienia były spowodowane Świętami Wielkiej Nocy. Mam nadzieję, że kolejne zamówienia będą realizowane w krótszym terminie, lecz nawet gdy to nie nastąpi to mogę wszystkim polecić z czystym sumieniem produkty SaalDigital. Myślę, że nawet najbardziej wymagające osoby będą zadowolone z produktu SaalDigital.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *